Wyróżniające się logo

Wiele jest sklepów określonej marki w różnych miejscach w całej Polsce i globalnie. Szereg konkretnych marek występuje częstokroć centrów handlowych, dane sieci supermarketów, można dostrzec w każdym większym mieście.

Na jakiej zatem metodzie to działa? O co się to opiera. ? na 100% jest jedna na to odpowiedz. Wszystko działa na zasadzie franchisingu.

A więc metodzie, w której istnieje franczyzodawca i franczyzobiorca, którzy podpisują między sobą umowę, w której franczyzodawca daje dokładnie określonej osobie prawo do zastosowania szyldu danej marki, do sprzedawania usług, towarów, czy technologii, przez nią utworzonych.

Taka franczyza, opiera się więc na tym, ze franczyzodawca ma swój znak towarowy, posiada przetestowany koncept biznesowy, posiada swoją sieć, ale daje, franczyzobiorcy prawo do prowadzenia działalności pod jego szyldem . oczywiście chcąc zając się systemem jakim jest franchising, powinno się mieć swój kapitał.

To w tej chwili franczyzobiorca sam musi zająć się zorganizowaniem stanowiska i jego otwarciem . Płaci natomiast franczyzobiorcy pieniądze, czyli określoną sumę, za to, że używa znaku towarowego, które jest jego własnością.

Rozumując to na swój metodę, można stwierdzić, że franczyzobiorca płacąc franczyzodawcy adekwatny % miesięcznego dochodu, płaci jakgdyby za reklamę, gdyż osiąga profity, w tym momencie dzięki danej marce.

Ze stuprocentową pewnością, jest wielu zwolenników i przeciwników tej formy biznesu/działalności/przedsiębiorstwa, jednakże każdy sam decyduje co chciałby robić.

Posted in biznes, finanse, firmy

Tags: , , , ,