Tani faks internetowy

Dobrym rozwiązaniem do faksowania przez internet jest zakup najnowszej bramki Linksys PAP2T która akceptuje system T38 i oczywiście G711a i G711u. Właściwie większość bramek dostępnych obecnie na rynku akceptuje G711a lub G711u. Jeżeli korzystamy z faksu należało by ustawić jeden z tych kodeków jako Preferred Codec.Wirtualny faks korzysta z tego pierwszego.

Od jakiegoś czasu zdobywa popularność usługa określana jako wirtualny fax lub fax2email. Zakres usług różni się nieco w zależności od usługodawcy. Dostawca oferuje numer telefonu, indywidualny dla każdego klienta. Zwykle w przypadku polskich operatorów można wybierać spośród co najmniej kilku stref numeracyjnych. To jest twój numer faksu. Na ten numer wszyscy mogą wysyłac faksy kierowane do ciebie. Dostawca przy pomocy własnej centrali, serwera i odpowiedniego oprogramowania przekonwertuje fax do postaci pliku graficznego np. *.pdf i wyśle go jako załącznik na twój adres e-mail. Wysyłanie faksu odbywa się w ten sposób, że na ustalony adres e-mail operatora wysyłasz e-mail z listą numerów faksów odbiorców i z załącznikiem w postaci pliku graficznego, najczęściej *.pdf. Operator automatycznie roześle obraz z załącznika pod wskazane numery faksów. Zazwyczaj taka usługa wiąże się z dwoma rodzajami opłat: niewielki abonament miesięczny za utrzymanie numeru faksu oraz w przypadku wysyłania faksów opłata za połączenie z odbiorcami zależna od czasu połączenia i położenia odbiorcy.

Fax internetowy jest jak widać rozwiązaniem trudnym w implementacji, ale niezwykle użytecznym i przydatnym dla współczesnej firmy.

Posted in biznes, firmy, usługi

Tags: , , , ,