Style architektoniczne

Aranżacja sypialni i wnętrz Stawianie domu to naprawdę fantastyczny czas i równie fantastyczna ekscytacja i powie o tym każdy, kto budował. Mamy doskonałe czasy na zakupienie terenu i zapoczątkowanie budowy. Bezsprzecznie, wiąże się to z potężnymi wydatkami, jakkolwiek niewiele osób, z którymi miałem styk wie o tym, że istotne wydatki zaczynają się dopiero w momencie gdy rozpoczyna się moment aranżacji wnętrza i tzw. „wykończenia” domu.

Ogromnie istotne jest to, by powiedzieć każdemu że podejście do aranżacji pokoi przesądza w istotnej mierze o globalnym koszcie wybudowania domu. Samo zbudowanie budynku, to jest prosta i w rzeczywistości tania kwestia. Wybierając styl, w którym omawiany budynek ma być postawiony – wówczas przesądzamy o przeznaczeniu środków na ponad 40% wartości całej nieruchomości.

Które style mamy do wyboru obecnie? Ano te same, jakie były przez ostatnie 2000 lat. Najważniejszy, to nurt klasyczny – najczęściej spotykany i zdecydowanie najtańszy. Cechują go luksusowe umeblowanie, zwykłe podłogi, piękne i okazałe dywany bądź też w toalecie – kolosalne zwierciadła.

Kolejny trend, który trzeba podkreślić to nurt barokowy – tu powinniśmy szykować na stanowczo najistotniejszy nakład pieniężny, gdyż w tym stylu mamy do czynienia z sutym i skomplikowanym zdobnictwem. Złoto, okazałe elementy dekoracjne. Czujemy wprost pewien wyjątkowy napływ zdobień, obrazów na ścianach i przeróżnych kształtów.

Styl brytyjski – oczywiście poważany, w przeważającej większości wszystko udekorowane jest w białyh odcieniach. Nie ma tutaj miejsca, jak poprzednio, obszerne zdobnictwo, ale decydującą i najważniejszą funkcję odgrywają dodatki – na stół, na półkę. Nurt w gruncie rzeczy niezmiernie surowy – bardzo dobry, jako aranżacje sypialni. Da się też wyróżnić style minimalistyczne czy Art Deco – najdroższe ze wszystkich znanych, toteż je pominę w bieżącym opracowaniu.

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę dokonując wyboru stylu? O ile chcemy posiadać potomstwo – trend średniowieczny, charakteryzuje się małą ilością rogów, zatem wychowanie dzieci chyba będzie o tyle łatwiejsze, że nie musimy tak bardzo zwracać uwagę na naszą pociechę w każdym momencie.

Posted in hobby, internet, rozrywka

Tags: , , ,