praca nakładcza i zawiadomienie o wszczęciu postępowania

Polscy przedsiębiorcy zatrudniani w poprzednich latach na umowach o pracę nakładczą, w ostatnich miesiącach są zasypywani zawiadomieniami o wszczęciu postępowania wyjaśniającego a w tej samej chwili w przyszłości ZUS rozsyła im opracowane już wcześniej decyzje podważające cały sporny okres zatrudnienia i ubezpieczenia z tyt. pracy nakładczej.

Działania takie są wątpliwe co najmniej ze względu na fakt, iż ZUS już w momencie rozsyłania formalnych zawiadomień o wszczęciu postępowania wyjaśniajacego, ma już z góry opracowane decyzje, które i tak, niezależnie od reakcji ubezpieczonego, zakwestionują cały okres pracy na umowie o pracę nakładczą.

ZUSu nie interesuje kompletnie fakt wykonywania takiej umowy, efektów tej pracy, wypłacanego wynagrodzenia i tym podobne. – wszystkich przedsiębiorców korzystających z pracy nakładczej ZUS traktuje dokładnie tak samo i przymusza ich do składania odwołań do Sądów Pracy.

Przeczytać można o tym coraz więcej na różnorakich forach i blogach, w prasie a wręcz jakiś czas temu w Telewizji.

uprzednio ZUS gwarantował wszystkim przedsiębiorcom 100% legalności takiego rozwiązania a teraz ten sam ZUS zmieniając o 180 stopni swoje zdanie, zaprzecza sam zobie i kwestionuje wcześniejsze deklaracje i

Posted in biznes, finanse, firmy

Tags: , , , ,