Książki elektroniczne

Martwisz sie matura z polskiego? Zbliża się wielkimi krokami. Stres przed porażką, przemęczenie nauką, ogólne zrezygnowanie dopada zapewne każdego maturzystę prędzej czy w przyszłości. Najbardziej istotne to nie poddawać się, bo jak równieżnni mówią po latach: „matura to bzdura”. Matura zbliża się wielkimi krokami. Stres przed porażką, przemęczenie nauką, ogólne zrezygnowanie dopada zapewne każdego maturzystę prędzej czy w przyszłości. Najważniejsze to nie poddawać się, bo jak inni mówią po latach: „matura to bzdura”. Z punktu widzenia czasu egzamin maturalny bywa jednym z najłatwiejszych w życiu. Egzaminy na studiach to dopiero wyzwanie!

Niemniej jednak powinno się się skupić na maturze, bo bez matury nie ma szans na żadne studia. Dlatego przygotowałam dla Was 10 rad jak zdać maturę ustną z języka polskiego. Stworzyłam je w oparciu o motywowanie analizaprywatne doświadczenia. Mogłoby się wydawać, że aktualnie ten egzamin jest najłatwiejszy. Ale diabeł tkwi w szczegółach, i trzeba przyłożyć się do matury ustnej równie mocno jak do pisemnej.

1. Po pierwsze należy przygotować prezentację maturalną najlepiej własnoręcznie.

Nie muszę prawdopodobnie przypominać ile zalet posiada pisanie indywidualnie wszelkich prac- od razu uczymy się, wiemy o czym jest praca, z jakich książek korzystaliśmy, przy okazji posiadamy powtórkę do matury pisemnej. Najlepiej jest napisać pracę przynajmniej miesiąc przed egzaminem. A co o ile zakupiliśmy gotową pracę, albo zleciliśmy jej napisanie? Jest to najgorsza forma przygotowania do matury ustnej. W tak zaistniałej okoliczności pozostaje nam dokładne przeczytanie kilkadziesiąt razy całości. Musimy znać bardzo dobrze wszyskie lektury z bibliografii i orientować się o czym jest praca.

2. Nie uczymy się tekstu na pamięć!

Nie można „wkuć” tekstu pokazu. Sztuczna recytacja nie spodoba się komisji, a co o ile ze stresu stracimy wątek? W chwili obecnej po to mamy plan ramowy, możemy sprawdzać na bieżąco czy mówimy w dobrej kolejności. O ile sami pisaliśmy pracę, oczywiście będziemy wiedzieć o czym musisz mówić.

3. Postarajmy się, by nasza prezentacja była ciekawa

Przekazy multimedialne, kopie zdjęć, fragmenty słuchowisk- urozmaicają wypowiedź i nie pozwalają komisji zasnąć podczas naszego wystąpienia. Dlatego najlepiej przygotować ostatni odcinek kobiety ze stali zone romanticasobie tego rodzaju pomoce, ciekawa prezentacja zostanie w pamięci egzaminatorów. Ze 100% pewnością będzie wyżej oceniana niż nudny, monotonny wywód na temat lektur szkolnych.

4. W prywatnej pracy nie bazujmy na streszczeniach i ściągach.

Najlepiej wykorzystać fachowe opracowania naukowe, które później dołączymy do bibliografii. Ściągi i streszczenia dostępne w globalnej sieci nie w każdej chwili są kompletne i prawdziwe, korzystają z nich jedynie leniwi. Postarajmy się wyszukać w bibliotece opracowania naukowe, gdyż zawierają dane nie omawiane w szkole. Dzięki temu nasza praca na pewno nie będzie podobna do innych, nawet w sytuacji gdy cała klasa wybierze ten sam zagadnienie.

5. Ćwiczmy przemowę przed lustrem!

Ma możliwość się to wydawać banalne, niemniej jednak właśnie takie ćwiczenia najlepiej nam pomogą. Można także przemawiać przed przyjaciółmi, rodzeństwem, rodzicami. Dzięki temu wystąpienie przed komisją nie będzie tak stresujące, bo „praktyka czyni mistrza”. Słuchacze powiedzą nam co źle robimy, a może ćwicząc przed lustrem sami zauważymy niedociągnięcia, które powinieneś naprawić.

Posted in internet

Tags: , , ,