Książki elektroniczne on-line cuda na kiju

Monotonne, ciche lub zbyt głośne mówienie wpływa na jakość mojej przekazu. Komisja może nie dosłyszeć wielu szczegołów, lub ich nie zrozumieć. Egzaminatorzy mogą też pomyśleć, że praca nie jest naszym dziełem skoro tak cicho i niepewnie mówimy. stać mnie kupić Platonka downloadWarto wspomnieć, ażeby mówić naturalnie, wyraźnie, nie krzyczeć ani nie szeptać. Powinno się być zrozumiałym i pewnym siebie. Modulować głosem, szczególnie jeżeli mamy w prezentacji pytania retoryczne albo cytaty z książek.

7. Używajmy poprawnej polszczyzny
Nie zapominajmy, że nasz język także będzie oceniany. Nie tylko w przekazu, ale wyjątkowo przy odpowiedziach na zadane pytania. Dlatego starajmy się mówić poprawnie, zanim zaczniemy odpowiadać zastanówmy się co chcemy powiedzieć. Nie używajmy potocznego języka! Już parę tygodni przed egzaminem starajmy się w szkole, w domu, z znajomymi rozmawiać poprawną polszczyzną. Wtedy stanie się to naszym nawykiem, i nie powinno się będzie się obawiać, że przed komisją o lekturze powiemy: „była bardzo fajna!”.

8. Aby odpowiedzieć na pytania kosmiji- należy znać bibliografię!

Znajomość lektur i opracowań to podstawa. W wielu sytuacjach komisja zadaje pytania odnośnie lektur, w niewielu wypadkach pytają o opracowania. Mimo to trzeba je znać, bo można w odpowiedzi powołać się na opinię autora jakiejś specjalistycznej książki. Jeśli nie czytaliśmy wszystkich lektur, powinno się się liczyć z tym, że przy odpowiedzi słabo wypadniemy, tym samym otrzymamy mniejszą ilość punktów. Dlatego czytajmy ze zrozumieniem lektury!

9. Wygląd również posiada znaczenie
Ubiór schludny, miła prezencja, uśmiech budują nasz wizerunek. Komisja nie ocenia naszego wyglądu, niemniej jednak ze 100% pewnością inaczej spojrzy na elegancko ubraną osobę, niż na kolegę w dresach i koszuli. Ubiór świadczy o naszym stosunku do egzaminu.

10. Rozluźnijmy się i nastawmy pozytywnie

Nie panikujmy dzien przed egzaminem, nie uczmy się na pamięć w ostatniej chwili. Dzień przed maturą poświęćmy na relaks, wypoczynek, miłą rozmowę, spacer. Odstresujmy się jakimś sportem, nie skupiajmy się cały czas na egzaminie.krav maga audiobook Wszakże wszystko pójdzie dobrze, tyle się napracowaliśmy, uczyliśmy więc z pewnością zdamy! Z takim nastawieniem podbijemy świat! Nie dajmy się stresowi, jesteśmy zdolni i pewni siebie, dlatego maturę już „posiadamy w kieszeni”.

Posted in internet

Tags: , , ,