Karta kredytowa

Banki starają się nas przekonać, że karta kredytowa jest bardzo wygodnym środkiem płatniczym, dzięki któremu możemy dostać nieoprocentowany, krótkoterminowy kredyt. Ze 100% pewnością, jest to prawdą, jeśli nie spóźnimy się ze spłaceniem zadłużenia z karty. Z tym bywa jednakże różnie.

Co zrobić by nie tracić na karcie kredytowej? Należy w terminie uregulować całe zadłużenie. Co miesiąc bank przesyła nam wykaz naszych wypłat – na tej podstawie dowiemy się, ile powinniśmy spłacić. Najbardziej opłacalne jest uregulowanie całej kwoty zadłużenia z karty kredytowej za jednym razem, bo wtedy bank nie nalicza nam żadnych odsetek. Jeśli nie możemy w tej samej chwili spłacić całego kredytu, pozostają nam dwa wyjścia: zapłata w ratach albo wpłacenie kwoty minimalnej. W obu tych przypadkach bank naliczy nam odsetki, które będą znacznie wyższe niż w przypadku codziennego kredytu.

Na tym jednakże nie koniec. O ile nie spłacimy zadłużenia z karty kredytowej w terminie, możemy posiadać kwestie z uzyskaniem kolejnych pożyczek, także tych pieniężnych, lub otrzymywać je na gorszych zobowiązaniach. O ile ustawicznie unikamy uregulowania zadłużenia, bank wejdzie na drogę sądową aby odzyskać prywatne wierzytelności.

Powinno się zatem uważać, aby karta kredytowa, która na 1-szy rzut oka zdaje się być doskonałym wyjściem, nie stała się znacznie większym obciążeniem niż intuicyjne kredyty. Wystarczy jedynie pamiętać, 0037###()

Posted in finanse

Tags: , , , ,