Jak życie w mieście wpływa na nasze zdrowie

Czy mieszkanie w obojętnie jakim, większym i gęściej zaludnionym mieście jest niekorzystne dla ludzkiego organizmu? Warto jest dobrze nad tym pomyśleć, bo z jednej strony bardzo wielu specjalistów dosłownie bez przerwy alarmuje na ten temat, a jednocześnie z drugiej równie często można spotkać się z opinią, że nie jest to do końca aż tak oczywista sprawa. Jak to zatem jest naprawdę?

Faktem jest, że żyjąc w obojętnie jakim, większym skupisku ludności jesteśmy cały czas wystawieni na nieustanny hałas oraz zanieczyszczenie powietrza, oraz spory stres spowodowany przez mnóstwo prostych i z pozoru niezbyt istotnych rzeczy. Wszystkim tym rzeczom zwyczajnie nie możemy zaprzeczyć, ale możemy spierać się o to, czy faktycznie są one aż tak groźne dla naszego organizmu, czy też zdania na ten temat są odrobinę przesadzone. Naturalnie, gdyby istniała jedna i jasna odpowiedź na w ten sposób sformułowane pytanie, to taki spór w ogóle nigdy by nie istniał, dlatego też opinii na ten temat właściwie zawsze będzie tak wiele, jak tylko wiele jest osób pytanych w tej kwestii o zdanie.

Dla mnóstwa osób mieszkanie w dużym mieście jest tylko niezbyt przyjemne, czy jednak jest to w tak dużym stopniu szkodliwe dla organizmu – w tej kwestii nie udzielimy niestety jednoznacznej odpowiedzi.

Mimo to powinno się zatroszczyć o profilaktykę i zażywać naturalne witaminy.

Posted in zdrowie

Tags: , ,