E-booki książki elektroniczne to nasza pasja – czytanie na ekranie notebooka

Martwisz sie matura z polskiego? Zbliża się wielkimi krokami. Stres przed porażką, przemęczenie nauką, ogólne zrezygnowanie dopada zapewne każdego maturzystę prędzej czy w przyszłości. Najważniejsze to nie poddawać się, bo jak równieżnni mówią po latach: „matura to bzdura”. Matura zbliża się wielkimi krokami. Stres przed porażką, przemęczenie nauką, ogólne zrezygnowanie dopada zapewne każdego maturzystę prędzej czy w przyszłości. Bardzo istotne to nie poddawać się, bo jak równieżnni mówią po latach: „matura to bzdura”. Z perspektywy czasu egzamin maturalny bywa jednym z najłatwiejszych w życiu. Egzaminy na studiach to dopiero wyzwanie!

Niemniej jednak powinno się się skupić na maturze, bo bez matury nie posiada szans na żadne studia. Dlatego przygotowałam dla Was 10 rad jak zdać maturę ustną z języka polskiego. Stworzyłam je w oparciu o chomikuj udręka i ekstazaosobiste doświadczenia. Mogłoby się wydawać, że właśnie ten egzamin jest najłatwiejszy. Niemniej jednak diabeł tkwi w szczegółach, i należy przyłożyć się do matury ustnej równie mocno jak do pisemnej.

1. Po pierwsze należy przygotować prezentację maturalną najlepiej własnoręcznie.

Nie muszę chyba przypominać jak dużo zalet ma pisanie osobiście wszelkich prac- zaraz uczymy się, wiemy o czym jest praca, z jakich książek korzystaliśmy, przy okazji posiadamy powtórkę do matury pisemnej. Najlepiej jest napisać pracę choćby miesiąc przed egzaminem. A co jeśli zakupiliśmy gotową pracę, lub zleciliśmy jej napisanie? Jest to najgorsza forma przygotowania do matury ustnej. W takiej sytuacji pozostaje nam dokładne przeczytanie kilkadziesiąt razy całości. Musimy znać bardzo dobrze wszyskie lektury z bibliografii i orientować się o czym jest praca.

2. Nie uczymy się tekstu na pamięć!

Nie można „wkuć” tekstu prezentacji. Sztuczna recytacja nie spodoba się komisji, a co jeżeli ze stresu stracimy wątek? Właśnie po to mamy zamysł ramowy, możemy sprawdzać na bieżąco czy mówimy w dobrej kolejności. Jeżeli sami pisaliśmy pracę, oczywiście będziemy wiedzieć o czym musisz mówić.

3. Postarajmy się, by nasza prezentacja była ciekawa

Pokazy multimedialne, kopie fotografii, fragmenty słuchowisk- urozmaicają wypowiedź i nie pozwalają komisji zasnąć podczas naszego wystąpienia. Dlatego najlepiej przygotować sms Advertisingsobie tego rodzaju pomoce, ciekawa prezentacja zostanie w pamięci egzaminatorów. Na pewno będzie wyżej oceniana niż nudny, monotonny wywód na zagadnienie lektur szkolnych.

4. W spersonalizowanej pracy nie bazujmy na streszczeniach i ściągach.

Najlepiej wykorzystać fachowe opracowania naukowe, które później dołączymy do bibliografii. Ściągi i streszczenia dostępne w sieci Internet nie w każdym momencie są kompletne i prawdziwe, korzystają z nich jedynie leniwi. Postarajmy się odnaleźć w bibliotece opracowania naukowe, gdyż zawierają dane nie omawiane w szkole. Dzięki temu nasza praca ze 100% pewnością nie będzie analogiczna do innych, dosłownie w wypadku gdy cała klasa wybierze ten sam temat.

pięć. Ćwiczmy przemowę przed lustrem!

Ma możliwość się to wydawać banalne, niemniej jednak w tym momencie takie ćwiczenia najlepiej nam pomogą. Można też przemawiać przed dobrymi przyjaciółmi, rodzeństwem, rodzicami. Dzięki temu wystąpienie przed komisją nie będzie tak stresujące, bo „praktyka czyni mistrza”. Słuchacze powiedzą nam co źle robimy, a może ćwicząc przed lustrem sami zauważymy błędy, które powinieneś naprawić.

Posted in internet

Tags: , , ,