Czy wielkie miasta są niebezpieczne dla naszego zdrowia?

Czy przebywanie w wielkim mieście jest szkodliwe dla naszego zdrowia? Trzeba dobrze nad tym pomyśleć, gdyż z jednej strony mnóstwo specjalistów niemal cały czas alarmuje na ten temat, a równocześnie z drugiej równie powszechnie uważa się, że nie jest to do końca aż tak oczywista sprawa. Jaka zatem jest prawda?

Nie sposób zaprzeczyć temu, że mieszkając w dowolnym większym mieście jesteśmy bez przerwy narażeni na nieprzyjemny hałas oraz zanieczyszczenie powietrza, oraz spory stres wywołany przez wiele prostych i pozornie niezbyt istotnych rzeczy. Wszystkim tym rzeczom po prostu nie jesteśmy w stanie w jakikolwiek sposób zaprzeczyć, można jednak nieco spierać się o to, czy w rzeczywistości są one aż tak groźne dla naszego zdrowia, czy też opinie na ten temat są trochę przesadzone. Naturalnie, gdyby w ogóle możliwe było udzielenie jasnej i jednoznacznej odpowiedzi na w ten sposób sformułowane pytanie, to ów spór w ogóle nie miałby racji bytu, dlatego też opinii na ten temat właściwie zawsze będzie tyle, ile tylko osób jest w stanie samodzielnie na nie odpowiedzieć.

Dla mnóstwa osób mieszkanie w dużym mieście jest zwyczajnie niezbyt przyjemne, czy jednak jest to w tak dużym stopniu szkodliwe dla zdrowia – w tej kwestii nie udzielimy niestety jednoznacznej odpowiedzi.

Mimo to trzeba zatroszczyć o środki zapobiegawcze i łykać witaminy calivita.

Posted in zdrowie

Tags: , ,